SLIKE I ZBIRKA PJESAMA Udruga Lukjernica predstavila radove svojih korisnika o Orlandu

Orlando u Lukjernici naziv je izložbe koja je jučer predstavljena u prostorijama udruge. Vodstvo i članovi Lukjernice predstavili su slike Orlanda, te zbirku pjesama Orlando, pjesme iz doba viteškog. Izložba slika i zbirka pjesama dio su programa obilježavanja 600 godina Orlanda, a kreativne radionice korisnicima Lukjernice vodile su stručne suradnice Kate Bendeviš i Mira Džubur Šejtanić.

Predsjednica udruge Jadranka Vlatko kazala je kako je ogroman put prijeđen od osnutka.

-Prije 15 godina svega nekoliko roditelja osnovalo je udrugu Lukjernica i mnogi su mislili kako od svega neće biti ništa. Danas s ponosom ističemo da provodimo brojne projekte, te da naši korisnici kvalitetno provode svoje vrijeme. Od kreativnih radionica preko psihološke pomoći, pa sve do pravne. Ako nekome treba pojasniti svoj pravni status, naša će mu pravnica rado pomoći – istaknula je Vlatko dodavši kako su zahvalni Gradu i Županiju posebno što su im ustupili prostor za djelovanje udruge.