EU projekt “Uspostava mobilnih timova peer podrške u zajednici za osobe sa psihosocijalnim teškoćama”

08. i 09.07. u sklopu projekta “Uspostava mobilnih timova peer podrške u zajednici za osobe sa psihosocijalnim teškoćama” proveli smo uvod u CARe edukacije namjenjen stručnjacima zaposlenima u skrbi o mentalnom zdravlju. Bila je ovo prilika da se upoznamo sa osnovnim CARe principima: ostvarivanjem ciljeva i želja, nošenja s ranjivošću te poboljšanju kvalitete socijalnog okruženja. CARe pristup je usmjeren prema oporavku, osobnim snagama i podršci zajednice. Nadamo se da će ovaj pristup biti temelj u skrbi o mentalnom zdravlju. Ovom prilikom zahvaljujemo DURA na ustupanju prostora, našim predavačicama prof.soc.ped Radmili Stojanović Babić i dipl.psihologinji Sabini Hotić Capetti i predstavnicima različitih profesija koji su prisustvovali edukacijama.

Add a Comment

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *